Sekce sociologie životního prostředí, zemědělství a venkova

Sekce sociologie životního prostředí, zemědělství a venkova ČSS sdružuje sociology a socioložky, zabývající se různými aspekty vztahu společnosti a životního prostředí, zemědělství a venkova. Sekce nabízí prostor pro diskuze o teoretických i empirických přístupech k těmto tématům; o vztahu sociologie a dalších společenskovědních i přírodovědných oborů a o pozici životního prostředí, zemědělství a venkova v rámci sociologického bádání. Důležitým tématem je také komunikace mezi sociologickým výzkumem a veřejností i veřejnou správou.

Sekce vznikla obnovením a rozšířením tradiční Sekce sociologie venkova a zemědělství v roce 2020. Aktivity vyvíjí Sekce od poloviny roku 2021, kdy byla veřejně představena na online konferenci ČSS. Sekce reaguje na rostoucí důležitost tématu životního prostředí, zemědělství i venkova v kontextu diskuze změn klimatu a udržitelného rozvoje, jak v rámci samotného bádání, tak v praxi. Sekce chce také posilovat povědomí o kvalitě a mezinárodních úspěších české environmentální sociologie a sociální geografie.

Další informace najdete v pdf představení sekce.

Veškeré akce pořádané sekcí jsou otevřeny zájemcům z jiných akademických oborů.

kontakt

Sekci spolu koordinují Eva Richter z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (eva.richter@ff.cuni.cz) a Jan Vávra z Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity & Fakulty sociálně ekonomické Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (jvavra@ef.jcu.cz). Pokud Vás témata naší sekce zajímají, kontaktujte nás prosím na emailu envirural@ceskasociologicka.org. Můžete se přihlásit k odběru newsletteru (cca 2x ročně), dostávat pozvánky na akce Sekce a další zajímavosti nebo nám zaslat informace o vlastních akcích či publikacích.

[mailpoet_form id=“3″]

fórum

Využijte také možnosti přispět do fóra a sdílejte články, pozvánky na akce, konference, research calls, pracovní pozice, nejnovější výzkum apod.
Můžete rovněž založit nové specifické téma na konkrétní oblasti výzkumu v oblasti sociologie životního prostředí, zemědělství a venkova.

Příspěvky prochází redakční kontrolou kvůli spamu.

[bbp-single-forum id=1223]